Zdravotní komplikace

Pokud máte pocit, že se necítíte dobře a mohla by za to prostata a její příznaky, určitě byste měli zpozornět a začít se problému věnovat především včas. O co se vlastně jedná a co na sobě můžete pozorovat, pokud takové problémy nastanou? Benigní hyperplazie prostaty, tedy její nezhoubné zvětšení je vlastně dost často se vyskytující problém u mužů v pokročilém věku.

stařec

Pokud bychom se podívali na nějaké statistiky, vychází z nich, že určité příznaky mají muži z dolních močových cest ve věku šedesáti let, jedná se přibližně o 60% z nich. Pokud bychom chtěli znát procento závažných obtíží, jedná se o rozmezí mezi 40 až 49 lety, kdy trpí problémy až 13% mužů, kdežto ve věku nad 70 let mluvíme již o 28 procentech. Jak sami vidíte, už podle statistik není radno si zahrávat s takovou nemocí, či není vhodné přecházet příznaky, protože čísla nejsou zrovna nejnižší.

Jak to poznat?

Pokud onemocníte touto chorobou, zvětší se vám prostata a tím se stlačí močová trubice, takže je ztížen průtok moči, a tedy můžete mít oslabený proud nebo také pocit neúplného vyprázdnění. Mezi nejčastější příznaky patří především časté močení, převážně v noci. Pokud takovými problémy trpíte, rozhodně na nic nečekejte a vyhledejte pomoc lékaře, který vám jednoduše předepíše medikaci, a budete se cítit opět fit.

stetoskop

Toto onemocnění má tři formymikroskopickou, klinickou a symptomatickou. U prvních dvou si ani nevšimnete obtíží, nijak zvlášť se neprojevují, avšak u třetího typu si zajisté něčeho všimnete. Jedná se tu o takzvané zmožení buněk. Ty vznikají v uzlech, přímo v centrální části prostaty – dokáží tak tlačit z jedné strany na samotnou močovou trubici, ale také se jim daří měnit tvar močového měchýře, což zapříčiňuje zadržování moči, a tedy značné potíže pro vás.

loading
×