Italská móda

Italská móda

Italská móda je známá svou elegancí a přirozeností. V jistém směru se italská móda podobá módě francouzské. Itálie, stejně tak jako Francie, patří k hlavním zakladatelům módy. Z Itálie pochází celá řada módních návrhářů a módních značek. Patří mezi ně například Dolce & Gabana, Armani, Salvatore Ferragamo, Valentino a v neposlední řadě Versace. Nejznámějším módním městem, nejen v Itálii, je Milán. Každoročně se zde koná krásná módní přehlídka Fashion Week. Ale nejen Milán je italským městem módy. Módním městem je také Florencie, která svou krásou, na první pohled, dává jasně najevo, že i zde je móda na prvním místě. Florencie je známá oděvním průmyslem. Je zde velká výroba látek, ale také obuvi.

Benátky

 Italské ženy se neoblékají vyzívavě, a možná právě proto na sebe upoutávají tolik pozornosti. V šatníku žádné italky nechybí šaty, sukně a košile. Materiály, ze kterých je ušito jejich oblečení jsou kvalitní, nejčastěji bavlněné. V Itálii se používají obvykle světlé a krémové barvy. Outfity všech italek a italů jsou doladěné do nejmenších detailů. Jako doplňky používají šály a šátky. Každý ital i italka používá parfém. Bez použití parfému by vůbec nevyšli do ulic. Stejně jako francouzsky, také italky sázejí na přirozený vzhled. Jejich dlouhé vlasy proto bývají obvykle rozpuštěné nebo jen lehce ztažené. Ani jejich make-up není příliš nápadný. Převážně bývají nalíčeny pouze řasenkou. 

Italská žena

 Velká péče o vlasy patří spíše italským mužům. Jejich sestřih musí být vždy elegantní a upravený do nejmenšího vlásku. Na úpravu svých vlasů obvykle používají gely. Oblečení mužů je ležérní a i přes často velmi vysoké teploty, které v Itálii panují,  chodí oblečeni v košilích a oblecích. Jejich elegantní vzhled pak doplní lehkými polobotkami. Italové nenosí šortky, takže ani ženy, ani muže i v těch nejteplejších dnech v šortkách nevidíme.