Jak vypadá bazén částečně zapuštěný

Jak vypadá bazén částečně zapuštěný

Pokud vybíráme bazén na naši zahradu, musíme rozhodnout, jaký typ zvolíme. Nyní samozřejmě není řeč o velikosti, která je víceméně dána rozměry našeho pozemku, nýbrž o tom, zda by měl být v zemi či jen položen na zemi. Je pravdou, že oba přístupy mají svá pro a proti. Jen málokdo však uvažuje o třetím typu, kterým je bazén částečně zapuštěný. Princip je zde jednoduchý – větší část je zapuštěna do země, avšak stále zůstává vyčnívající část.

čistá voda v bazénu

To se může zdát hloupé – jen málokdo si dokáže představit, jaké má tento typ výhody. A je také pravdou, že se na většinu pozemků příliš nehodí. Z mnoha lidí se skutečně vyplatí zvolit buď plně nadzemní či plně zapuštěný typ. Avšak existuje případ, kdy je právě tento tím nejvhodnějším.

Typickým příkladem je, pokud chceme bazén umístit do prudšího svahu. Často to nemusí být ani naše volba, nýbrž prostě fakt, že jinam jej dát nelze, neboť celý náš pozemek se svažuje a dostatečně velkou rovnou plochu zde nenajdeme. Samozřejmě by bylo možné část zahrady zarovnat, avšak to je velmi nepraktické, a navíc i drahé. Proto je mnohem lepší bazén částečně zapustit. Díky tomu bude strana mířící do svahu plně v zemi, zatímco na druhé straně bude část čouhat ven.

klasický zapuštěný bazén

Tu samozřejmě nelze nechat jen tak vystavenou vnějším vlivům. Proto se na ni často dává obložení či jiná ochrana, která jej zároveň zpevňuje. Tak je zajištěno, že bude skutečně držet na svém místě a žádná část se nepohne.

Samozřejmě se můžeme ptát, co hlína a jiné nečistoty kutálející se ze svahu. Ty samozřejmě mohou představovat problém, neboť by šly přímo do vody a znečistily ji. Proto se používá síťka s velmi drobnými oky či jiná ochrana umístěná jako zástěna u stěny obrácené do svahu, která má tomuto zabránit.

Jistě, není to ani zdaleka perfektní, avšak je to nejlepší řešení, které mohou majitelé prudce se svažujících pozemků mít. A ti jsou si toho velmi dobře vědomi.