Kdy je zápůjčka úvěr skutečně dobré řešení

Kdy je zápůjčka úvěr skutečně dobré řešení

Snad v každém reklamním bloku najdeme minimálně jednu reklamu na půjčku. Zde většinou ukazují, co vše si budeme moci dovolit, pokud si půjčíme peníze. O tom, že je budeme muset splácet, často i s vysokým úrokem, se prakticky nikdy nezmiňují.

Samozřejmě se nedá popřít, že to rozhodně funguje. Většina dospělé populace v naší republice splácí minimálně jednu půjčku, a každý den jsou uzavírány další a další. Jen pro velmi malou část lidí je však zápůjčka úvěr, jak se půjčce odborně říká, výhodná.

splácení půjčky

Lidé s ní například často řeší svou špatnou finanční situaci, aniž by si uvědomili, že ačkoliv se krátkodobě rozhodně zlepší, v dlouhodobém horizontu ji zhoršují. Případně tyto peníze použijí na koupi něčeho, co by si jinak nemohli dovolit.

Zdálo by se tedy, že se nikdy nevyplatí vzít si půjčku, avšak není to pravda. Existují situace, byť jich je skutečně jen pomálu, kdy se nakonec ukáže, že to byl dobrý nápad. Které to jsou?

Tou asi nejběžnější je, že ony peníze použijeme pro investování například na akciovém trhu. Díky tomu můžeme vydělat mnohem více, než jsme si půjčili. Je to samozřejmě riskantní, neboť je zde velká pravděpodobnost, že o investovanou částku přijdeme.

spadnutí do dluhové pasti

Další možností, jak je zhodnotit, je použít je k založení podnikání. Pro tuto příležitost existují dokonce i speciální podnikatelské půjčky, které mají trochu odlišné podmínky od těch klasických. I zde je však poměrně velká pravděpodobnost, že nebudeme úspěšní a naše podnikání zkrachuje.

Poslední možností je investice v podobě hmotného majetku. To v podstatě znamená, že koupíme něco, co v průběhu relativně krátké doby značně získá na hodnotě. Může jít o umělecké předměty, knihy či cokoliv jiného. Zde je však samozřejmě problém v tom, že nikdy nemůžeme vědět, zda ona věc opravdu bud mít o tolik větší hodnotu.

Vždy je však potřeba mít na paměti, že i když nám náš záměr nevyjde, je nutné půjčené peníze zaplatit. A to může představovat pro mnohé velký problém.