Knihy a já

Knihy a já

Máte rádi knihy? Pokud ano, tak tento článek je přímo pro vás. Pamatuji si, jak jsem poprvé v životě byla v knihovně. Bylo to s mojí babičkou a mně bylo asi šest nebo sedm let. Musím říct, že jsem z té knihovny byla opravdu hodně unešená, protože tolik knih pohromadě jsem opravdu nikdy neviděla. Abych se vám přiznala, tak jsem se ihned do těch knih zamilovala. Sedla jsem si tam do měkké sedačky, vzala jsem si několik knih a prohlížela jsem si je. A taky si vzpomínám, že jsem měla knihu O malé mořské víle. Tato kniha se mi líbila nejvíc, protože byla taková velká a tenká, ale hlavně měla takové krásné velké obrázky, které se mi moc líbily. A řekla jsem si, že později bych taky mohla třeba tento obrázek namalovat. Taky bylo opravdu skvělé, že mi babička řekla, že mi do té knihovny bude brát stále. A takhle to trvalo dalších dvacet let, než moje babička bohužel zemřela.

Bez knih bych to nebyla já.

Řekla jsem si, že na její počest budu v knihovně pracovat, protože tam zrovna sháněli nějakou pracovníci. A protože mám ráda četbu a taky vzdělávání se, tak to práce v knihovně byla pro mě jako ta pravá. Vystudovala jsem knihovnickou školu. Takže to práce v knihovně je úplně pro mě ideální. Teď navíc vzdělávání se patří k mým životním prioritám. A vy se celoživotně vzděláváte?

Ráda si čtu v posteli.

Pokud ano, děláte dobře. Protože náš mozek stále potřebuje nějaké podněty k tomu, aby nechátral. Tak jsem si řekla, že když se budu dodělávat třeba v oblasti fyziky, bude to problém mozek opravdu to nejlepší, co mohu udělat. Víte, já mám moc ráda čísla, takže je fyzika pro mě hodně skvělá a musím říct, že mám fyziku tak moc ráda, že bych ji taky mohla učit. Ano, v tomto si nedělám srandu. Fyzika je pro mě hračka, stejně tak jako další vzdělávaní se, takže to vám taky doporučuji. Co byste jinak chtěli dělat, kdyby jste třeba nečetli knihy?