Ořechy jako pomocníci pro naše zdraví

Ořechy jako pomocníci pro naše zdraví

Pokud se snažíte jíst zdravě a dbáte o vyvážený jídelníček, pak víte, že velkou část by měly obsahovat i ořechy. Ořechy sice obsahují velké množství tuků, ale rozhodně se jich nemusíte bát, ani pokud držíte dietu nebo si držíte zdravou tělesnou váhu. Tyto tuky jsou totiž tělu prospěšné.

Oříšky nám také dodají energii a ještě tělu dodají mnoho zdravě prospěšných látek. Jsou jimi například mononenasycené mastné kyseliny a to hlavně omega-6. Oříšků se tak nemusíte bát, protože pomáhají snižovat ten špatný cholesterol. A ještě ke všemu ten hodný zvyšují.

A co dalšího obsahují oříšky? Obsahují mimo tuků také bílkoviny, minerály, vápník, želeno i zinek. Dalšími vitamíny, které ořechy obsahují jsou vitamíny B. to vše nám skvěle pomáhá s nervovým systémem a proto jsou ořechy zdravé při učení, před náročnou zkoušku, při únavě, náročné práci, ale vhodné jsou i pro děti, kterým se nervový systém neustále vyvíjí.

směs ořechů

A víte, že oříšky obsahují i vitamín E, což je velký antioxidant? Zde je patrné, že ořechy mají velmi dobrý vliv na náš organismus. Podporují tak náš imunitní systém, nervový systém, tedy i mozek. Jsou dobré i pro naše srdce, pleť i trávení.

Každý oříšek má své speciální složení a každý obsahuji jiné množství látek. Je dobré oříšky kombinovat a střídat. U dětí je třeba vyzkoušet, zda nemají na některý druh oříšků alergii a tak je třeba ořechy zařazovat postupně a pomalu. Ořechy jsou také tvrdé a tak je můžeme dělat rozmixovat a přidat do různých pokrmů. Z ořechů se také dělají mouky a tak můžete zakoupit nebo si udělat například mandlovou mouku a z ní následně péci potraviny, které díky tomu budou mnohem zdravější.

směs ořechů a ovoce

Z oříšků se vyrábí i mléko. To je vhodné i pro děti, do kaší i do kávy či na vaření. Oříšky můžete konzumovat samozřejmě i holé, ve směsích či nakombinované se sušeným ovocem. Oříšky také skvěle zaženou hlad, takže se hodí i při redukčních dietách. Dodají tělu potřebné vitamíny, nasytí a dodají energii.