Pojďte s námi na poslední místo Panny Marie
Nezařazené

Pojďte s námi na poslední místo Panny Marie

Sám Slavičí vrch se nachází za tureckým městečkem Selçuk. Jen těsně pod vrcholkem kopce stojí maličký domek. V něm pravděpodobně strávila poslední roky svého života Marie, matka božího syna Ježíše Krista. Turci tomuto místu říkají Merym Ana. Toto posvátné poutní místo láká jak zbožné poutníky z nejrůznějších zemí, tak také davy turistů. Roku 1967 Slavičí vrch navštívil i papež Pavel VI.
panna marie socha
V domku, kde Panna Marie poslední roky svého života žila, se nyní nachází kaplička. Interiér kapličky Panaya Kapulu je vyzdoben obrázky Panny Marie. Uctívají ji nejen křesťané, ale i muslimové. Legenda praví, že Pannu Marii přivezl do Efesu sv. Jan v roce 37 n. l.

Posvátné místo

Slavičí vrch a jeho okolí je jedním z nejkrásnějších koutů Egejského pobřeží. Nachází se zde nejen vzácná fauna, ale jsou zde také květy subtropické flóry, které se nachází v parku Dilek Yarimadasi.
turecko selçuk
Jedno dne, bylo to v 19. století, měla postižená Německá jeptiška Kateřina Emmerichová prorocký sen, ve kterém se jí zjevila Panna Marie a sdělila Kateřině přesné místo svého hrobu a také domu, v němž žila. Kateřina poté napsala knihu, kterou po nějaké době vydala a v ní určila hrob a dům Panny Marie na pobřeží Egejského moře.

Skupinka archeologů a nadšenců se v roce 1891 vypravila na toto určené místo a skutečně, podle popisu Kateřiny našla pozůstatky kamenné stavby, které se naprosto přesně podobaly jeptiščiným vizím. Průzkumem domku bylo zjištěno, že zdivo pochází ze 6. – 7. století, ale základy s podezdívkou opravdu pocházejí z prvního století. Malý domek světice je dnes přestavěn na kapličku, kterou navštěvují poutníci z celého světa.

Posvátné prameny

Vedle kapličky vyvěrají ze skály tři malé pramínky. První pramen má léčivé schopnosti, jeho posvátná voda uzdravuje. Druhý pramínek přináší štěstí, a třetí z posvátných pramínků peníze.