Přínosy elektronické čtečky knih
Nezařazené

Přínosy elektronické čtečky knih

Většina čtenářů, co znám, nedá dopustit na tištěnou knihu. Kdo by se rád nepokochal poutavým obalem a neprolistoval úhledné stránky? Pro milovníky čtení je pěkná knížka dárkem, který nikdy nezklame a plná knihovna navíc vytváří útulný dojem snad v každé domácnosti. Knihy mají bezesporu ještě mnoho dalších výhod. Co když se však chystáte na delší dovolenou, kde si chcete dopřát relaxaci u čtení? Asi málokdo s sebou vláčí několik svazků těžkých knih. Mějte svou knihovnu všude po ruce, díky elektronické čtečce, která vám nezabere mnoho místa, a můžete do ní uložit velké množství knih.
otevřené knihy
Spousta z nás dennodenně namáhá oči díváním se do monitorů počítačů, mobilních telefonů či tabletů a čtečku zavrhuje právě kvůli její elektronické podstatě. Displej čtečky se však liší od výše zmíněných zařízení, jelikož je matný a jeho podsvícení regulovatelné. Díky čemuž vaše oči nebudou tolik unavené a můžete číst i na ostrém slunci. Displej je také speciálně upravený tak, aby připomínal papír a dalo se z něj číst v různých úhlech. Jeho hlavní výhodou je však energetická nenáročnost. Na jedno nabití čtečka vydrží až jeden měsíc, což oceníte především, jedete-li někam nalehko a nechcete s sebou brát zbytečné kabely na nabíjení.
četba z ebooku
Další nespornou výhodou je kapacita čteček, která bývá opravdu velká a umožňuje uchování nespočetné řady knih. V některých případech se na čtečky dají nahrát i mp3 soubory, tím pádem je lze využít i pro poslech hudby nebo audio knih. Nové soubory si můžete do čtečky stáhnout i prostřednictvím wi-fi, kterou oceníte v případě, že si chcete přečíst například emaily. Přínosem je také dostupnost a cena e-booků, jež se dají koupit levněji než klasické knihy, anebo jsou zcela zdarma.
V nastavení si pak sami upravíte velikost a font textu, jeho viditelnost, zarovnání apod. tak, aby vše vyhovovalo vašim potřebám.