Proč máme tak rádi badminton

Proč máme tak rádi badminton

Protože uklidňuje mysl – rekreační sporty obecně uklidňují mysl a badminton v tomto smyslu vyniká. Je totiž nenáročný, snadný, a pokud nehodláte vynakládat velkou fyzickou námahu, nenadřete se, a přesto se vám do krve uvolní hormony štěstí. Je to jedna z dobrých voleb proti stresu, badmintonem snížíte množství adrenalinu a kortizolu v krvi a zvýšíte naopak množství uklidňujících a euforizujících endorfinů.

souprava na badminton

Protože je nenáročný na vybavení – u tenisu potřebujete kurt a síť, u rekreačního badmintonu pouze dvě rakety a sadu plastových či péřových košíčků https://www.sportoaza.cz/perove/. Tenis si nezahrajete na neupraveném trávníku ani na kamenné dlažbě, ale badminton s přehledem. Můžete to zkusit i na pozvolném svahu a střídat se na něm tak, aby to bylo pro oba hráče spravedlivé. Můžete si dokonce zahrát i ve vodě, například v mělkém říčním brodu, anebo na mělčině dětského brouzdaliště nebo rybníka či přehrady.

peřový košíček

Protože podporuje klenbu chodidel – některé odborné lékařské zdroje uvádí, že většina současné západní populace trpí problémy s chodidly a mnoho pacientů přichází do ordinací ortopedů s plochou nohou. Kdyby šlo pouze o estetický defekt, možná nad tím mávnete rukou a budete řešit důležitější problémy, jenže ploché nohy mají dalekosáhlé důsledky na držení těla, na páteř, klouby a dokonce i na bolesti hlavy a špatné funkce vnitřních orgánů včetně trávení, detoxikace a buněčné regenerace. Plochá noha je jedna ze závažných civilizačních chorob, ano, je to tak.

Příčinou plochých nohou bývá obvykle obuv, která buď deformuje chodidlo, anebo neumožňuje dostatečnou práci svalů chodidla, které pak atrofují a nemohou udržet klenbu v požadovaném tvaru. A jak se ploché nohy zbavit? Docela jednoduše, chodit častěji naboso hlavně venku v přírodě a dopřát si vhodný sport, což je právě badminton. Musíte jej ovšem hrát naboso a na travnatém či písečném povrchu. Zdravá chodidla také podporuje skákání na trampolínách.