Registr dlužníků a hypotéka

Registr dlužníků a hypotéka

Již je tomu dávno, kdy ještě neexistovaly žádné registry dlužníků. V historii jsme se setkávali s různými obměnami a ne všechny nám přinesly úspěch, slávu a také přínos do našich životů. Jenomže v dnešní době bychom si bez některých věcí nedokázali představit život, ovšem do nich zřejmě registr dlužníků nespadá.

V dnešní době existují daleko přísnější podmínky a jsou nastavená přísnější pravidla. Díky tomu je každý žadatel podrobován obtížným a složitým zatěžkávacím zkouškám, které například v bankách často nepřekoná a tak mnohdy v bance skončíte jako žadatel, který pro ně není zajímavý a v případě, že máte záznam, tak vás odmítnou úplně a nic vám nepůjčí. Často se vás přitom ptají na rodinu, soukromé záležitosti, musíte dokazovat tisíc postupů, donést milion papírů a mnohdy ani to nestačí, aby byli spokojení.

malý dvojdomek

Vždy se společnosti zajímají o počet dětí, o výši vašeho platu, zaměstnání, vedlejší příjmy, výdaje, alimenty nebo exekuce. Vlastně o všechno, co se týká financí. Kromě toho všeho na vás vybafnou ještě s kontrolou dlužníků, jako jsou SOLUS, BRKI, NRKI tedy bankovní a nebankovní registr klientských informací. Mnohdy ani nevíme, že jsme v nějakém registru zapsáni.

Jaké tedy hledat jiné řešení?

Zvolte nebankovní instituci. U nebankovních společností se totiž na nějaké registry nehraje. U nebankovních společností proto hypotéky bez registru existují. Většinou je záznamy nezajímají nebo je pořádně ani nekontrolují. Maximálně rozlišují mezi těmi malými a většími a podle toho jsou schopni vám například, když nemáte žádný záznam, dát ještě nižší úrok https://www.fahd.cz/registr-dluzniku-a-hypoteka/.

srovnané karty

Vždy je dobré zjistit si podmínky. Mnoho společností to řeší tak, že vám mohou zvýšit nepatrně úrok, když máte záznam, nebo zkrátit dobu splácení. Ovšem nikdy vás nechtějí připravit o nemovitosti, proto vám často podmínky přizpůsobí na míru. Zvolte si vhodnou hypotéku, která vás nebude zatěžovat nebo nebude nad vaše finanční možnosti. Dodržení splátkového kalendáře je prioritou, protože se jedná o zápis ve smlouvě, kterou musíte plnit všude, tak na to rozhodně nezapomínejte.