Rozvíjejte dětský mozek od narození!

Rozvíjejte dětský mozek od narození!

Nikdy není brzo začít rozvíjet inteligenci a motoriku dítěte. Pokud chcete, aby se váš potomek správně rozvíjel, jistě byste měli investovat do hlavolamů a dalších montessory hraček. Nikdy není brzy potrápit mozek nějakou skládačkou.
Malé děti nemají mnoho trpělivosti. Pokud by se jim dostalo do rukou obyčejné puzzle pro dospělé, pravděpodobně by je přestalo během chvíle bavit. Nehledě na to, že by skládačka přišla pravděpodobně k úhoně. Zejména proto, je vhodné nakupovat takové věci, které přímo zohledňují věk potomka a jsou dostatečně bytelné.
puzzle u okna
Dětské hlavolamy jsou nejčastěji vyrobeny ze dřeva a mají formu jednoduchých skládaček, jsou také nazývány jako dětské dřevěné puzzle. Tyto hračky jsou velice nápomocny především dětem v předškolním věku. Firma Chytrá Liška nabízí hned několik takových výrobků, které si můžete vybrat. Díky nim se bude váš potomek nejen bavit, ale zároveň i vzdělávat.
Na výběr máte například z dětského doktorského kufříku, nebo lovení rybiček. Zajímavou variantou je i „pizza puzzle“.
barevné puzzle
Jedná se o dřevěnou pizzu, na kterou je možnost umisťovat správné suroviny. Díky tomu se dítě učí rozpoznávat nejen jídlo, ale i tvary. Podobně tomu je i s kufříkem plným zvířat. Jedná se o perfektní variantu, prostřednictvím níž je procvičováno rozpoznávání zvířat. Tato hra může být hodně nápomocna před náborem do první třídy. Na tento pohovor vám pomůžou se připravit i další skládačky. Dalším příkladem může být i cvičné prostírání. Váš potomek se naučí umístit správně talíř, příbor i další předměty.
Prostřednictvím všech těchto hlavolamů můžete procvičovat například i barvy nebo počty. Variant ke hře je mnoho. Záleží jen na fantazii.
Velkou výhodou je, že všechny hračky jsou vyrobeny ze dřeva. Jedná se tedy o kvalitní výrobky, které vydrží i nešetrné zacházení. Můžete si být tedy jistí, že se vám hračky nerozbijí po pár použitích.