Užijte si skvělou dovolenou kdykoliv – Lednice má pro vás dveře otevřené

Užijte si skvělou dovolenou kdykoliv – Lednice má pro vás dveře otevřené

Jedno z nejkrásnějších míst na Jižní Moravě bezpochyby naleznete v Lednicko-valtickém areálu. Lednický zámek není jedinou památkou, kterou můžete navštívit.

Užijte si skvělou dovolenou kdykoliv – Lednice má pro vás dveře otevřené

Jen kousek od Břeclavi, na hranicích s Rakouskem a co by kamenem dohodil na Pálavu se na pomezí Moravy a Dolních Rakous nachází jedna z nejrozsáhlejších a nejkrásnějších komponovaných krajin v celé Evropě. Ano, jde o Lednicko-valtický areál, který je dokonce zapsán na seznamu UNESCO. Také jde o jednu z krajinné památkové zóny, kterou u nás v České republice máme. Tou druhou je bojiště u Slavkova. Co všechno vás v Lednicko-valtickém areálu čeká a kam kromě zámku v Lednici vyrazit?

pexels-photo-771023

Dovolená v každém ročním období

Lednicko-valtický areál přitahuje davy turistů celoročně, i když v letních měsících je zde asi nejkrásněji. Kromě zámku Lednice nebo zámku Valtice je zde k vidění i nespočet drobných staveb a zřícenin. Rozsáhlá lednická zámecká zahrada s Minaretem je ideální na rodinnou procházku, v okolí je řada restaurací a hotel Lednice nabízí ubytování i pro ty nejnáročnější. V kraji se samozřejmě pěstuje i vinná réva, vinařství Valtice produkuje jedny z nejlepších vín, která je možné samozřejmě i zde ochutnat na každém rohu. Zde můžete dovolenou strávit v každém ročním období – pokud nemáte moc času i rodinný výlet do této oblasti vás zcela jistě naplní.

pexels-photo-364319

Ten nejkrásnější

Lednický zámek se svým velmi rozsáhlým zámeckým parkem patří k nejkrásnějším komplexům v České republice. Navštěvuje ho však i řada zahraničních turistů a to svědčí o jeho oblíbenosti. Pokud je pěkné počasí, můžete ze zámecké zahrady vyrazit lodí na výlet na Janův hrad. V zahradě se pořádají i přehlídky a ukázky dravých ptáků, což si užijí zejména děti. Tady je opravdu pořád, co dělat. V okolí se nachází i uměle vytvořený Boří les, který nadchne milovníky přírody.

Areál lemuje několik turistických tras, ty se dají projít pěšky nebo projet na kole. Je jen na vás, co zvolíte. Určitě je zde ale nádherně a toto kouzelné místo opravdu stojí za vidění.