Vůně domova je důležitá

Vůně domova je důležitá

Každý z nás ví, že když k někomu přijde na návštěvu, vždy po otevření dveří ucítí specifickou vůni. Někdy si můžete uvědomit, že i u vás je vyloženě specifická vůně cítit. Většinou však, když jste delší dobu pryč z domu. Chcete také provonět váš dům specifickou vůní a nevíte jak?
Způsobů, jak si provonět celý byt či dům je několik.
pytlíček s levandulí
•        Přírodní cesta
Do vašeho domu či bytu můžete pořídit vonné pokojové květiny či pravidelně kupovat květiny řezané. Samozřejmě, pokud máte zahrádku či si sami na svém balkóně květiny pěstujete, můžete ušetřit a domov si provonět z vlastních zdrojů. Pokud se pro takovou alternativu rozhodnete, je potřeba si dát záležet na správném výběru. Ideální je se informovat a nechat si poradit ve specializovaných prodejnách či v zahradnictví. Může se vám totiž stát, že díky špatnému výběru, používání chemie a v souvislosti s častým řezáním rostliny nebude vámi vybraná květina vonět tak, jak jste si představovali.
Další přírodní alternativou pak jsou květiny či bylinky sušené, které také krásně mohou váš interiér provonět.  Výhodou je, že si je i sami můžete vypěstovat. I čerstvé vám totiž místnost krásně provoní. Když je potom sušíte, opět se z nich bude uvolňovat vůně, která se bude linout vaším domovem. Po usušení je pak uložte do látkového pytlíčku či polštářku, který můžete koupit či si jej doma ušít. Bylinky samozřejmě musíte také čas od času z polštářků a pytlíčku vyjmout a vyměnit za nové, protože původní samozřejmě vyčichnou. Za tímto účelem se výjimečně hodí například levandule.
vonná lampička
•        Difuzér
Možností, jak vyloudit vůni domova je například použití difuzéru. To je povětšinou nádobka, do které se nalije esenciální olej, do kterého se vnoří dřevěné tyčinky, přes které se uvolňuje vůně přímo do prostor. Existuje samozřejmě velká řádka difuzéru, od těch přírodních, přes chemické až po elektronické. Dejte si jen pozor na to, zda je difuzér určen pro použití do větraných či nevětraných místností!