Živočišný druh: spolubydlící

Živočišný druh: spolubydlící

Typ první: party zvíře
Uvede se tím, že se už na křtu prváků opije, jak zákon káže, a to bude jen začátek. Tenhle člověk neumí žít napůl, a do všeho se vrhá po hlavě. Na večírek je schopen (či schopna, vyskytuje se u obou pohlaví) vyrazit i dvanáct hodin před důležitou zkouškou, a nejlepší na tom je, že často pak u testu dopadne lépe než vy. Jak to tihle lidé dělají, to netušíte, a nejspíš to neví ani oni sami, ale v kolektivu jsou obvykle velmi oblíbeni přesně do chvíle, než s nimi začnete bydlet.
žena s koktejlem
Typ druhý: hipík
Jakmile vstoupíte do pokoje, ovane vás směs hašiše, vonných tyčinek a něčeho, co po chvilce identifikujete jako karí? Gratulujeme, vyfasovali jste svého osobního hippie. Poznávacím znakem bývají harémové kalhoty, dlouhé vlasy, šátky, náramky a přívěšky, a často i bosé nohy. Obvykle jsou neškodní a celkem fajn, jen se občas ztratí ve vlastní hlavě a chvíli jim trvá, než najdou cestu zpátky. Pokud máte rádi Kerouaca, beatnickou generaci a Ameriku konce šedesátých let, budete si s nimi rozumět. Pokud nejste vegetarián, raději jim to neříkejte.

Typ třetí: mamánek
Výhodou mamánků je, že na víkendy máte obvykle pokoj pro sebe. To totiž tito lidé zásadně vyrážejí domů za rodinou, aby si „odpočinuli“ od stresu, který na ně studium na vysoké škole klade. Stresem se v tomto případě myslí fakt, že si musí sami vařit (nudle do hrnečku vedou), stlát a vynášet koš. Abychom jim však nekřivdili, ze své cesty domů se obvykle vracejí s taškou naloženou domácími dobrotami, o které se rádi podělí, když na vás vaši tak kašlou.
muž s brýlemi
Typ čtvrtý: duchové
Ducha jste za celý semestr viděli přesně třikrát. Jednou, když si na svou půlku pokoje hodil tašku, podruhé při požárním poplachu, potřetí na konci semestru, kdy vám ve dveřích popřál krásné léto. Občas si všimnete, že se v době vaší nepřítomnosti pohnul talíř, sklenice nebo zmuchlal polštář, ale to je tak všechno.