I mezi bazénovým příslušenstvím najdete spoustu pomocníků pro péči o bazén

I mezi bazénovým příslušenstvím najdete spoustu pomocníků pro péči o bazén

Je pravdou, že základem kvalitní péče o bazénové zařízení a hlavně o bazénovou vodu jsou spolehlivé přípravky bazénové chemie. Je nutné pravidelně dodávat do vody dostatek chloru, vyrovnávat PH vody, kontrolovat vodu za pomocí testerů, předcházet vzniku řas a samozřejmě odstraňovat mechanické nečistoty. No a pávě například při odstraňování napadaného listí či utopeného hmyzu využijete i pomocníky ze sortimentu bazénového příslušenství. Prakticky nutným vybavením každého majitele bazénu je síťka, díky které můžete z vody vylovit to, co je potřeba odstranit. Jenže pokud máte bazén větších rozměrů, tak se Vám bude k síťce hodit ještě další pomocník a to teleskopická tyč, díky které dosáhnete opravdu téměř kamkoliv.

čištění bazénu

Kvalitní teleskopické tyče lze nastavit až na dvojnásobnou délku, jsou vyráběny z odolných a pevných materiálů, takže Vám vydrží sloužit po dlouhá léta. Kromě toho, že je lze použít k prodloužení síťky, je také můžete připojit na bazénový vysavač či třeba na kartáče při čištění bazénového dna a stěn. Jejich využití je opravdu obrovské a dá se říci, že jde o opravdu důležitého pomocníka každého majitele koupacího zařízení. Ale samozřejmě mezi bazénovým příslušenstvím najdete i velkou spoustu dalších velmi důležitých pomocníků, kteří Vám usnadní práci. A také takové, bez kterých se prakticky neobejdete, pokud se chcete o Váš bazén opravdu dobře postarat.

skákání do vody

Příkladem pomocníka, bez kterého se neobejdete, je filtrace. Kvalitní filtrace Vám neodstraní jen nečistoty napadané do vody, ale také Vám pomáhá při rozptýlení všech přípravků bazénové chemie, které dáváte do vody, aby se jejich účinné látky dostaly do celého obsahu bazénu. Pokud používáte přípravky v podobě tablet, tak jistě oceníte kvalitní dávkovač tablet či plovák. Takhle bychom mohli pokračovat stále dál. V sortimentu bazénového příslušenství najdete opravdu velkou spoustu pomocníků, kteří Vám pomohou s údržbou bazénové vody a budete je potřebovat stejně jako přípravky bazénové chemie.