Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti?

Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti?

Pojištění majetku hodně lidí podceňuje. Faktem ale zůstává, že vás nepřijde draho. Naopak, když to zanedbáte, může vás to stát i miliony korun. Náklady na opravy po zásahu blesku, záplavě nebo vloupání totiž nemusí být vůbec malé. Stejné problémy ale budete mít u špatně vytvořené smlouvy. Je proto důležité si na několik věcí dát skutečně dobrý pozor. Jinak se to nemusí vyplatit.dům v přístavu

Smlouva se ve většině případů vytváří ihned při nabytí majetku. Na objekt úvěru (byt, dům i chata, ke které se vztahuje hypotéka) můžete uzavřít dvě varianty. Pojištění domácnosti a nemovitosti. Hodně lidí si myslí, že potřebují jen jedno, ale není to pravda. Nejlepší je mít obě dvě, protože každá z možností obsahuje jiné položky.

Nemovitost

Zde se jedná za finanční ochranu samotné budovy. Pojištění se proto vztahuje na poškození stěn, oken, stropů apod. Na vybavení se ale vůbec nevztahuje. Je dobré vědět, že k této smlouvě můžete připojit i další stavby na pozemku. Zahrnout tam můžete garáž, bazén i stodolu, ale také chatu. Součástí se automaticky stávají také veškeré inženýrské přípojky, které se nachází na pozemku.
žena v knihovně

Domácnost

Ochrana veškerého vybavení je ale stejně důležitá jako zabezpečení samotné budovy. Spadají sem elektrospotřebiče, nábytek, hotovost, knihy, nářadí a jakákoli další výbava, kterou máte doma, v garáži nebo v kufru auta. Hlavním nebezpečím se proto stává krádež. To ale není všechno. Oba druhy pojištění jsou propojené, ale zároveň nemusíte platit za všechny položky.

Uvažujte nad reálným nebezpečím

Pokud uvažujete o půjčce, je nejlepší si zjistit reálná nebezpečí, kolik budete platit, abyste se nedostali do finanční pasti. Poté je to začarovaný kruh, protože z dluhové pasti se horko těžko dostanete a můžete se zadlužit na celý život a tím pádem žít z výplaty měsíc na měsíc, což je velmi těžké.