Odličování obličeje – jak na to

Odličování obličeje – jak na to

Výběr je jednoduchý!
Pro suchou pleť
Vaše pleť je křehká a každé další vysušení odličovacími přípravky by ji ještě více podráždilo.
Odličovací oleje
Oleje nanesete na suchou nebo vlhkou pleť podle typu přípravku a doporučení výrobce, jemně na tváři promasírujete, aby se olej spojil s líčidly a poté tvář jemně otíráte navlhčeným mušelínovým ručníkem nebo jemnou žínkou. V žádném případě tvář nedrhněte! Odličovací oleje jsou mimořádně účinné pro odstraňování voděodolného make-upu, které jiné odličování přípravky nezvládnou.
odličovací olej
Odličovací mléka
Na tamponek naneste odličovací mléko a jemně s ním popojíždějte po pleti, aby se z ní odstranila líčidla. Poté použijte pleťové tonikum.
Pro smíšenou a normální pleť
Odličovací pěny
Jsou vhodné pro normální, smíšenou a mastnou pokožku. V jejich složení najdete kromě čistících i hydratační látky. Po zmáčknutí dávkovače si na dlaň dejte potřebné množství pěny a na vlhkou pokožku tváře ji rozetřete. Poté pokožku znovu opláchněte tak, abyste odstranila veškerou pěnu z obličeje. Pěna s sebou spláchne i líčidla.
odličovací mléko
Pro mastnou pleť
Majitelky mastné pleti by si měly dát pozor na složení přípravků na odličování. Do čisticích přípravků určených na tento typ pleti kosmetické firmy často přidávají kyseliny – buď salicylovou nebo glykolovou. Proto si před nákup dobře prostudujte složení výrobku – pokud vás odličovače často štípou v očích, vyhněte se přípravkům s kyselinami.
Odličovací gely
Pro mastnou pleť jsou nejvhodnější odličovací gely. V jejich složení najdete hydratační látky, zklidňující látky nebo výtažky z bylinek, které pomáhají pokožku léčit. Gel nanesete na navlhčenou pleť, vmasírujete do pleti a poté opláchnete vodou.
Micelární vody
Zdá se, že micelární vody mají svou slavnou éru již za sebou. Jednu dobu je měli v portfoliu všichni výrobci pleťové kosmetiky a používala je každá druhá žena.  Bohužel se zjistilo, že micelární vody nejsou určené na denní používání, protože na pleť působí téměř stejně jako přípravky na mytí nádobí. Nejdříve pleť hezky vyčistí, takže si na ně zvyknete, ale po pár týdnech se pokožka stane křehkou a reaguje často začervenáním nebo záněty. Micelárním vodám na odličování se tedy vyhněte, případně je používejte opravdu jen pokud se musíte jednou za čas expresně odlíčit.