Rozzařte se s nejšetrnější barvou na vlasy

Rozzařte se s nejšetrnější barvou na vlasy

Měla jste při posledním barvení alergickou reakci nebo máte ráda zdravý životní styl? V obou případech si jistě zamilujete hennu. Šetrnější barvu na vlasy nenajdete. Tato je totiž 100 % přírodní. Vyrábí se z listů rostliny Lawsonia inermis.
U kadeřníka

Obvykle je spojována s rezavou barvou, ale není tomu tak. Vybrat si můžete z celé škály odstínů. Počítejte však s tím, že vlasy vždy ztmavuje. Na co naopak můžete zapomenout úplně jsou odrosty. Postupně vybledne. Chcete využít její blahodárné účinky, nechcete však měnit svůj vzhled? Žádný problém. Existuje totiž i bezbarvá směs Cassia obovata, která vlasy pouze vyživí.

Barvení tímto ohleduplným způsobem si jistě zamilujete. Po klasické barvě jsou vlasy obvykle vysušené a matné. Proniká totiž přímo do struktury vlasu tím, že ji rozruší. Naopak henna vlas obalí, posílí a vaše hříva se bude díky tomu nádherně lesknout. Jako bonus zmírňuje vypadávání vlasů, snižuje maštění pokožky hlavy, odstraňuje lupy a zajistí vám ochranu před slunečními paprsky díky přírodnímu UV filtru.
Krásné vlasy

Jdeme na to. Potřebovat budete hennový prášek a horkou vodu. Hodit se dále mohou igelitové rukavice a čepice, starý ručník a tričko, mastný krém. Postup vám pravděpodobně bude připadat povědomý. Směs smícháte, nanesete na vlasy, necháte působit a smyjete. Přesto nějaké rozdíly najdeme.

 

Krok za krokem


·         Vlasy nejprve umyjte šamponem bez silikonů, částečně vysušte. Směs se nanáší na vlhké vlasy.


·         Smíchejte ji s horkou vodou podle návodu. Kaše by měla být hustá, aby z vlasů neztékala.


·         Nezapomeňte si nakrémovat linii vlasů u obličeje.


·         Nasaďte si rukavice a můžete začít nanášet. Důkladně promasírujte i pokožku hlavy.


·         Vlasy zabalte do igelitu a nechejte pod ním minimálně jednu hodinu. Může působit až 24 hodin.


·         Poté si umyjte hlavu pouze vodou a vysušte.


·         Výsledný odstín se může ještě v průběhu 3 dnů změnit.

 

Není to tak složité, co myslíte? Pozor by si ale měly dát ženy s šedinami. Může trvat i tři procedury, než se vlasy skutečně obarví beze stop po stříbřitých vlasech. Případně můžete pod barevnou hennu zkusit už zmíněnou bezbarvou Casii. Stejně se postupuje, pokud přecházíte z chemie. Doporučuje se navíc dodržet alespoň měsíční pauzu.