Říká vám něco Time management? Ne? Potřebuje ho každý z nás.

Říká vám něco Time management? Ne? Potřebuje ho každý z nás.

Zorganizujte si svůj čas

Ze všeho nejdřív si zkuste pár dní poctivě zapisovat, kolik času jste u každodenních činností strávili. Bude to sice náročné, ale uvidíte, že se vám to vyplatí. Jen musíte mít pořád po ruce tužku a papír nebo si dělat zápisky do mobilního telefonu. Z běžných činností jako je příprava snídaně, svačiny či cesta do práce, moc času neukrojíte, ale z jiných by se vám to mohlo poměrně dobře podařit.

prohlížení_sociálních_sítí

Není vůbec špatné si do mobilního telefonu stáhnout aplikaci, která za vás sečte čas, který jste strávili například na sociálních sítích nebo prohlížením internetu. Ale pozor, pravděpodobně budete nemile překvapeni. Čas, který trávíme s telefonem v ruce, není totiž vůbec zanedbatelný.

Jak dál

Když máte poctivě zapsané, co jste kdy dělali, můžete začít vyhodnocovat. Přípravou jídla pro rodinu a úklidem domácnosti strávíte nemalou část dne, nicméně co kdybyste zkusili zapojit partnera nebo děti? Vynést odpadky dokáže nejen každé školou povinné dítě, ale i partner. Vyluxovat či vyklidit myčku jakbysmet. Ale chce to pravidelný řád. Klidně udělejte rozpis, kdo má kdy jaké povinnosti. Protože co je psáno, to je dáno. A jak dopadl váš aplikační deník? Zjistili jste, že na facebooku, instagramu či čtením článků https://www.kalkulackacistemzdy.cz/clanky strávíte týdně hodiny? Přesně ty hodiny, které vám chybí, abyste se mohla věnovat sama sobě. Zamyslete se nad tím, co vám právě tato činnost dává a co naopak bere. A snažte se ji omezit, nejprve trochu a postupně víc.

zklidnění_mysli

Věnujte se sama sobě

Každý člověk potřebuje nějaký čas pro sebe. Potřebujeme činnost, u které si odpočineme.

Pro někoho je to sledování seriálu v televizi, pro někoho běh v lese, pro někoho meditace a pro někoho tvoření. Co člověk, to jiný způsob odreagování se. Každopádně se ale něčemu věnujte, jinak vás každodenní starosti a povinnosti semelou a vám bude hrozit syndrom vyhoření, s kterým si není radno zahrávat.