Zahradní hadice

Zahradní hadice

Jestliže existuje něco, co patří mezi ty nejdůležitější parametry hadic, pak to je nejen tloušťka, ale i váha. Taková správná hadice by měla vážit do dvě stě gramů a to na každý metr její délky. Podle váhy lze dokonce jednoduše zjistit, jaká je její tloušťka. Je dobré pamatovat si, že čím je stěna tlustší, tím má hadice větší odolnost a také kvalitu. Samotná tloušťka je důležitá a to ze spousty důvodů.
Pokud má totiž větší tloušťku, vydrží mnohem vyšší tlak, než hadice, které mají tloušťku průměrnou. Jestliže chcete opravdovou kvalitu, pak byste měli hledat takovou hadici, která je určena pro větší tlak. V nabídce je velká spousta hadic, které vydrží více než dvacet bar.

zahradní hadic.jpg

Přesto všechno bychom vám raději doporučovali, abyste věřili hlavně tloušťce, která se dá velmi jednoduše změřit. Ty hadice, které jsou z PVC při vyšší teplotě měknou, takže je velký rozdíl v tom, zda se odolnost v barech měří při deseti a při třiceti stupních celsia.
Ta hadice, která je navíc tenká, se mnohem jednodušeji vyvlékne ze sponek, což určitě nechcete. Voda totiž na samotnou hadici působí velmi těžkým tlakem, a pokud má tenkou stěnu, vyvlékne se velmi jednoduše. U hadice, která je silnější, se vám tohle nemůže stát.

smotaná hadice.jpg

Díky tlustší stěně bude také zajištěno to, že smotání bude bez jakéhokoliv přehybu. Tenkostěnná hadice se dá velmi snadno zlomit a to hned na několika místech.
Zahradní hadici chlorito poznáte tak, že má průměr okolo půl palce. Pokud vlastníte zahradu, která je větší, pak je lepší pořídit si takovou hadici, která má tři čtvrtě palce. Myslete na to, že čím je hadice delší, tím slabší je tok na konci. Nebude z hadice tudíž vytékat tolik vody, kolik byste ve skutečnosti potřebovali.
Pokud jste si mysleli, že důležitá je také barva hadice, pak určitě ne. Jedině tehdy, pokud by vám vadilo, že v hadici, která je tmavá, se voda ohřívá mnohem rychleji.