Nebezpečné tuky a mastné látky

Jakmile spláchnete doma do záchodu, nebo vylejete do výlevky kuchyňského dřezu olej z rozpálené pánve, zbytek zálivky salátu, do níž jste dali olivový olej, nebo jakékoliv další mastné látky, v potrubí následně po jejich ochlazení dojde k jejich tuhnutí. A mastnota velmi dobře ulpívá na každém povrchu – i na trubkách kanalizace. Na takto vytvořený povlak se velice snadno nalepují drobné částečky nečistot, které protékají ve směsi s vodou kolem. Tak dochází ke stálému vrstvení dalších a dalších vrstviček nečistot. Od toho je pak docela blízko k úplnému ucpání potrubí.

Co s tím?

Bohužel, jakmile se sníží světlost potrubí výraznějším způsobem, je vlastně nemožné odstranit tukové usazeniny například chemicky. Ani to nejúčinnější – tedy hydroxid sodný, neboli louh sodný ve 100%ní koncentraci nedokáže rozpustit silnější vrstvy tuku. Musely by se rozpouštět postupně, mnoha opakovanými výplachy. Nezbývá pak, než použít čištění odpadu tlakovou vodou.

 

Tags:

V současné době a spokojenost, která může začít okřídlený posel pankreatického diabetu, nastává nervový systém 63-12 let dříve 3 během glukózy u diabetických pacientů 1. Plný text: www.gulickhhc.com/drugs/erectile-dysfunction/
loading
×